CMK Görevi Alan Meslektaşlarımızın Dikkatine

CMK  GÖREVİ ALAN MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE ;

 

 1. OCAS SİSTEMİ TARAFINDAN  0 850 250 6227 NUMARALI TELEFONDAN ARAMALAR YAPILMAKTA OLUP, TELEFONUNUZ İLE YAPACAĞINIZ  İŞLEMLER  İÇİN AYNI NUMARADAN GERİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

 1. CEP TELEFONLARINIZA OCAS+ MOBİL  UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

 1. CMK GÖREV SAATLERİ GÜNDÜZ 08:00- 20:00, GECE 20:00-08:00 ARASINDADIR. PUANLAMA PARA PUAN ŞEKLİNDE OLUP, GECE YAPILAN GÖREVLER   İLE      ÇEVRE   KARAKOLLARDA  YAPILAN GÖREVLER   GÜNDÜZ PUANININ   YARISI KADAR,    ÇEVRE KARAKOLLARDA GECE GÖREVİ İÇİN ¼  PUAN  UYGULANMAKTADIR. YİNE HAFTA SONU VE RESMİ TATİLLERDE DE GÖREV PUANI YARIM PUAN OLARAK UYGULANMAKTADIR.

 

 1. SON GÖREV ALDIĞINIZ GÜN DE DAHİL 90 GÜN VE DAHA FAZLA GÖREV ALMAYANLAR MAZERET KABUL EDİLMEKSİZİN SİSTEMDEN ÇIKARTILACAK OLUP, TEKRAR GÖREV ALMAK İSTENİLDİĞİNDE BULUNDUKLARI BÖLGENİN ORTALAMA PUANI İLE SİSTEME DAHİL EDİLECEKLERDİR.

 

 1. OCAS SİSTEMİ TARAFINDAN ARAMA YAPILMAKSIZIN GÖREV YAPILMASI HALİNDE,  BARO TARAFINDAN GÖREVLENDİRME YAPILMAYACAK VE ÜCRET ÖDENMEYECEKTİR.

 

 1. CMK ÖDEMELERİ İÇİN OCAS ÜZERİNDEN BAROYA GÖNDERİLECEK EVRAKLAR;

 

 

 • PDF FORMATINDA MAKBUZ (Çocuk mahkemeleri ve çocuk ifadeleri için KDV % 10 ve 6.900,00 TL. üzeri makbuzların tevkifatlı düzenlenmesi gerekmektedir.)
 • Makbuzların açıklama kısmına kurum, dosya numarası ve kişi adını yazınız.
 • PDF FORMATINDA ZABIT ( Çok sayfa olması halinde ilk ve son sayfa yeterli)
 • YOL GİDER MİKTARININ GİDER BÖLÜMÜNE YAZILMASI YETERLİDİR (Formlara/ Tutarlara Baro Web Sitesi CMK Bölümünden ulaşabilirsiniz)
 • OCAS’A banka ve iban bilgilerinizi ekleyiniz.

ÖNEMLİ : OCAS’A EKLENEN  EVRAKLARIN FOTOĞRAF ÇEKİLEREK PDF’YE DÖNÜŞTÜRÜLMEMESİ, PDF OLARAK TARANMASI GEREKMEKTEDİR.

UYGUN OLMAYAN  EVRAKLAR VE MAKBUZLAR SİSTEM ÜZERİNDEN İADE EDİLMEKTE OLUP, BARO ONAYINA GÖNDERDİKTEN SONRA SAYFANIZDAN TAKİP EDİNİZ.

YOL GİDERLERİ İÇİN; MİLAS VE BODRUM İLÇESİNDE YOL GİDERLERİNİN TOPLAMI KADAR KDV , STOPAJ DAHİL MAKBUZ DÜZENLENEREK EKLENMESİ GEREKMEKTEDİR. (Yol gider makbuzunu her hangi bir göreve ekleyebilirsiniz)

 

 • KOLLUKTA YAPILAN GÖREVLER İÇİN SAVCILIK SORUŞTURMA NUMARALARINI ALINIZ, NUMARA ALMAYAN DOSYALAR İÇİN MAKBUZ DÜZENLEMEYİNİZ  ÖDEME YAPILMAMAKTADIR.
 •  
 • SORUŞTURMA DOSYALARINDA (KOLLUK- SAVCILIK- SULH CEZA HAKİMLİĞİ) SAVCILIK DOSYASINA MÜDAFİİ KAYDINIZI YAPTIRINIZ.

 

 • KOVUŞTURMA AŞAMASINDA YAPILAN GÖREVLER İÇİN İLK GÖREV YAPTIĞINIZ DURUŞMA TARİHİNDEKİ TARİFEDEN MAKBUZ DÜZENLEMENİZ GEREKMEKTEDİR.

 

 

 1. TALİMAT VE DEĞİŞİK İŞ DOSYALARININ MAKBUZLARININ ESAS DOSYASININ BULUNDUĞU İL- İLÇE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ADINA DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

 1. BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNDE YAPILAN DURUŞMALAR İÇİN AYRICA ÜCRET ÖDENMEKTEDİR. ( Tarifesi görev yaptığınız yılın Ağır Ceza Mahkemesi ücreti kadar olup, yol gideri de ödenmektedir. ) İSTİNAF DOSYALARI İÇİN ÜCRET TALEPLERİNİZİ BARO’YA FİZİKİ OLARAK GÖNDERİNİZ.