MUĞLA BAROSU, TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİNİN, HEKİMLERİMİZİN VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDADIR!

21.9.2020 09:12:33
  • Büyük Font
  • Küçük Font
  • Sayfayı Yazdır
MUĞLA BAROSU,  TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİNİN, HEKİMLERİMİZİN VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDADIR!
MUĞLA BAROSU,
TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİNİN, HEKİMLERİMİZİN VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDADIR!
 
Geçtiğimiz günlerde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Türk Tabipleri Birliği (TTB) hakkında yapmış olduğu “derhal ve gecikmeksizin kapatılmalı, yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalı” vb. söylemleri kamuoyunun malumudur.  
 
Dünyada ve ülkemizde özellikle son dönemde kahramanca mücadele eden, canını ortaya koyarak çalışan tüm hekimlerimizin, sağlık emekçilerinin, bir siyasi parti lideri tarafından bu şekilde hedef gösterilmesi, toplum nazarında hain gibi gösterilmeye çalışılması kabul edilemez. Bu tür sağduyudan ve gerçekten uzak beyanların, günlük siyasi beyanatların malzemesi haline getirilmesi ülkemize zarar vermektedir. Ayrıca bu tür açıklamalar, sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet vakıalarının azalması için mücadele eden her türlü çabaya zarar vermekte ve hatta sağlık çalışanlarımızın güvenliği ile ilgili tehdit yaratmaktadır. 
 
TTB’ nin, giderek artan salgın vakalarına, salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza kamuoyunda farkındalık yaratmak ve toplumun dikkatini çekmek için yapmış olduğu barışçıl, demokratik eylem çağrısı ve siyah kurdele takma eyleminin amacından saptırılarak günlük siyasete malzeme yapılması vahim bir hatadır. Bu demokratik söz ve eylemlere karşı gösterilen tepkiyi ve söylemleri kınıyoruz. 
 
Muğla Barosunun, “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen bir anlayış ve saygı ile Türk Tabipleri Birliği’nin, canı pahasına mesleğini ifa etmeye devam eden tüm hekimlerimizin ve sağlık emekçilerimizin yanında olduğunu kamuoyuna saygı ile duyururuz. 
 
Muğla Barosu Başkanlığı
Fotoğraf Galerisi