Kendilerine hakim olamayanlar, mahkeme hakimi olamazlar!

29.5.2019 10:19:26

Kendilerine hakim olamayanlar, mahkeme hakimi olamazlar!

 

29.05.2019 tarihinde İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi'nde yapılan duruşma esnasında, mahkeme hakimi Hakim Mehmet Yoylu’nun, kadın bir meslektaşımızın giymiş olduğu etek boyunu hedef aldığı, sözde hakimin mahkemenin Yazı İşleri Müdürü'nü duruşma salonuna çağırdığı, eteğin kısa olduğu, fotoğrafının çekilip baroya iletilmesini istediğini öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Duyduğumuzda inanmak istemediğimiz, gerçek olamayacağını düşündüğümüz böylesi vahim bir olayın gerçek olması, yargı sistemimizde böylesi bir hakimin yer aldığını görmek tüm Avukat meslektaşlarımızı, toplumu ve adalete güvenen her insanı dehşete düşürmektedir.

 

Kadına, onun yaşam tarzına, seçim hakkına, medeni haklarına yönelik her türlü saldırının ve ayrımcılığın tam karşısındayız.

 

Kendilerine hakim olamayanlar, mahkeme hakimi olamazlar!

 

Hakimlik vasıflarına sahip olmadığını gördüğümüz ilgili hakimin derhal görevden alınmasını,konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı, kadın bir meslektaşımızın uğradığı bu taciz eyleminin her zaman karşısında olduğumuzu, kamuoyumuzun bilgisine saygıyla sunarız.29.05.2019

 

MUĞLA BAROSU YÖNETİM KURULU